Powódź na łowisku nr 311 Kalety 2024 r. styczeń/luty

Z uwagi na obfite opady deszczu i wcześniej śniegu doszło do podwyższenia stanu poziomu wody na łowisku specjalnym nr 311 "Kalety". Woda wtargnęła na teren działki bezpośrednio graniczącej z łowiskiem a dwie działki były zagrożone zalaniem. Podjęliśmy działania poprzez zmontowanie zestawu pompy i podpięcie węża strażackiego do rurociągu odprowadzającego wodę. Po złożeniu zestawu i uruchomieniu pompy okazało się, że rurociąg uległ uszkodzeniu w wyniku korozji. Próby uszczelnienia nie dały żadnego efektu.  Został odcięty odcinek rurociągu dziurawego, ale powstał problem z podłączeniem złożonego zestawu ze względu na różnice wymiarowe. Potrzebny był odcinek węża o średnicy 110 mm i zakup złączki o tym przekroju oraz redukcji łączeniowej węży strażackich 110/75 mm. Po złożeniu tego zestawu przystąpiliśmy ponownie do uruchomienia pompy. Ze względu na nadmiar wody i zalewaniem działek wydajność tej pompy nie pozwoliła by obniżenie lustra wody w krótkim terminie. Zgłoszono interwencję na numer alarmowy 112. Jednostka Państwowej Straży Pożarnej przyjechała błyskawicznie. Po przeprowadzeniu wizji lokalnej i zagrożeniu kolejnych zalań ogródków działkowych przystąpiono do ciągnięcia wody przez 12 h obniżając poziom lustra wody o ok. 30 cm.